Calendar
Schedules
Ranking
Events
Alerts
Field Status
Home
>
Boys & Girls-Winter-Basketball-2018
Login
Click on program name to get team information.To navigate the schedules, click the + to expand a league, and the - to hide the league. Click the team or division name to view a schedule.
Click on Contest or Teams
Favorites
Schedule
Teams
Boys & Girls-Winter-Basketball-2018
Girl1
301 St Agnes - All Net (Schliepp)
307 St Joseph Big Bend* (Muehlenkamp)
312 St Charles - Black* (Theriault)
315 St Jude - Topp* (Topp)
324 St Joseph Tosa (Vobril)
St Catherine (Manne)
Girl2
304 St Dominic* (Lagore)
305 St John the Evangelist* (Oszewski)
306 SJV Shamrocks (Blaha)
321 St Agnes--Brandt
322 St Charles - Lady Crusaders
Gold 1
110CatholicComm of Waukesha Alumni (Petersen)
111 St Anthony- Doyle #1 (Doyle)
113 St Charles Hartland (Roznowski)
114 St Catherine 1 (Manne)
114 St Charles Hartland (Arenas)
115 St Dominic-Kornacki (Kornacki)
117 St Jerome - Brick Squad (Knepprath)
117 St John Vianney Green (Linn)
118 Waukesha Catholic - BRAUN
204 St Anthony on the Lake 9/10
Gold 2
112 SMV - Gladiators (Carrig)
118 St Leonard - Rim Rockers (Schepp)
120 St Agnes Apel (Apel)
121 SJV 12th -Tegge (Tegge)
124 St Jude - Szews (Szews)
125 St Dominic Weber (Weber)
146 St Joseph - Big Bend (Kopp)
147 St Matthias - Radomski (Radomski)
148 St Sebastian - Pruhs - 12
Gold 3
128 St Leonard - Seniors* (Zawicki)
131 St Alphonsus Cougars* (Strom)
132 St Anthony - Metiva #3* (Metiva)
132 St Dominic Larcheid (Larcheid)
134 St John Vianney - Blaha (Blaha)
134 St Jude 12 (Hubley)
138 St Mary Visitation- Hoop Dreams (Mueller)
140 CK Dozen (Sullivan)
146 St Mary HC - Thompson (Thompson)
Gold 4
143 St John the Evangelist Tropics (GUNDRUM)
144 St Jude Gold (Dodd)
145 St Leonard-Trojans 18 (Faust)
147 St Monica -The 414 (Henrichs)
153 St Joseph Gold Szews
153 St Joseph Grafton - Hammer*
154 SFB11/12-Knopf (Knopf)
155 St Monica - Gonzales (Gonzales)
157 St Robert-Mitchell (Mitchell)
Gold 5
142 St Boniface - Showtime (Lloyd)
151 St Eugene - Vecitis* (Vecitis)
152 St Francis Borga 12- Knopf (Knopf)
153 St Joesph - Grafton Sr.
154 St Mary's Hales Corners Haefs*
155 St Matthias Bulldogs* (Jens)
156 St Monica - Duval (Duval)
157 St Monica McNally*
158 St Robert - Collopy (Collopy)
159 St Sebastian-Radocha (Radocha)
Silver 1
112 St Catherine
113 St Charles Hartland - Arenas* (Arenas)
114 St Dominic Herro* (Herro)
122 St Anthony's - Heimsch*** (Heimsche)
126 SJV - Clarke
127 St Leonard - Bucks*
128 SMV Class of 2017***
131 Catholic Comm of Waukesha**
215 St Jerome Lions
Silver 2
116 SJV - Rusch (Rusch)
118 SMV - Elm Grove (Malloy)
121 Christ King Niederjohn (Niederjohn)
136 St Leonard-Wachowiak (Wachowiak)
137 St Matthias - Bulldogs* (Slattery)
138 St Sebastian - Pruhs (Pruhs)
155 St Jude - Beyer (Beyer)
156 St Leonard- Mountain Goats* (Smith)
157 St Mary HC - Blue (Fleming)
220 Christ King Cavaliers* - Anguil
Silver 3
117 St Leonard - Lois*
134 St Joseph Gold Keller*
141 Holy Family HS9*
143 St Eugene - Panthers-Shutta
144 St Francis Borgia - Carr
148 St Monica - Big Ballers (Kenlay)
149 St Robert - Sanders (Sanders)
158 St Monica - Raiders-Barry
159 St Robert-Coffou (Coffou)
231 St Boniface Eagles*
Tournament Schedule
2/28/2012
The tournament schedule is posted on the home page of the website. Click on the Home tab at the top of this page to go there.